Holdoversigt fra feb.(mar.) 2020 til maj. 2020
Hold med ledige pladser er markeret med rødt

 

1/2 2020 – 1/5 2020

Periode

Trænere/Hjælpere

Tidspunkt

Hvor

Hvor

KODE

Mandag:

 

 

Hal

Ude

HV1S

Hvalpe 1 - sept. 19

1/9-1/5

Flemming J, Tina, Marianne

18.00-19.00

Ude

4

HV2F

Hvalpe 2 - feb. 20

1/2-1/9

Vicki

19.15-20.15

Ude

4

NWFO

NoseWork fort. - feb. 20

1/2-1/5

Rie S

18.00-19.00

 

Ude/Inde

NWØV

NoseWork Øvet *Flex

1/2-1/5

Anita, Tanja

18.30-20.00

 

Ude/Inde

MLYD

Hverdagslydighed

1/2-1/5

Brian

18.00-19.00

Ude

1+5+6

LYDC

D/C - Konkurrence

1/9-1/2

Dorthe, Sanne, Brian

19.45-20.45

Ude

1+5+6

LYBE

B/A/E -Konkurrence

1/2-1/5

Jonna, Maibritt C

18.00-19.30

Ude

1+5+6

AGK2

Agility - Konkurrence 2

1/3-1/9

Pia, Rie L

18.00-19.45

1+2+3

AG 1+2

AGK4

Agility - Konkurrence 4

1/3-1/9

Heidi, Emilie

20.00-21.00

3+½2

AG 1

AGLØ

Agility let Øvet

1/3-1/9

Heine, Inger-Lis

20.00-21.00

1+½2

AG 2

KODE

Tirsdag:

 

 

 

 

 

MFAM

Familiehundehold

1/2-1/5

Annette C, Lisa, Bjarne

17.30-18.30

3

1a

BG1F

Begynder 1 +6 mdr. - feb. 20

1/2-1/5

Gitte, Sandie

18.00-19.00

2

4

HV1F

Hvalpe 1 - feb. 20

1/2-1/9

Helle T, Hanne T

18.00-19.00

1

1b

ABC1

ABC Lydighed 2

1/2-1/5

Ulla

19.00-20.00

Ude

1a

KODE

Onsdag:

 

 

 

 

 

HV2S

Hvalpe 2 - sept. ’19

1/9-1/5

Susanne, Rita

18.00-19.00

Ude

4

ABC2

ABC- lydighed 1

1/9-1/2

Flemming K

18.00-19.00

Ude

1b

RAK3

Rally Konkurrence 3

1/9-1/2

Dorthe, Ann, Anine

18.30-19.30

AG 1+2

2+3

AGK1

Agility Konkurrence 1

1/3-1/9

Morten J.

18.00-19.45

3+½2

AG1

AGØV

Agility Øvet

1/3-1/9

Helle M, Claus

19.15-20.15

1+½2

AG2

AGPR

Agility Pre/Grundlg.

1/3-1/9

Mette, Helle S, Lise

18.00-19.00

1+½2

AG2

AGK3

Agility Konkurrence 3

1/3-1/9

Henriette S, Majbrit L

19.45-21.15

3+½2

AG1

KODE

Torsdag:

 

 

 

 

 

MUNG

Ungdomsholdet

1/2-1/5

Gitte

18.00-19.00

3

AG1

MRAL

R·A·L Motionshold

1/2-1/5

Anita

18.30-19.30

Ude

AG2+4b

BG2F

Begynder +6 mdr.- feb. 20

1/2-1/5

Gitte, Amalia

19.15-20.15

3

4b

RAK2

Rally Konkurrence 2

1/2-1/5

Erik

19.30-20.30

1

2

RAK1

Rally Konkurrence 1 + RUK

1/2-1/5

Dorthe, Sanne, Helle K

18.00-19.00

1

2

RAB1

Rally Begynder 1 - sept. 19

1/2-1/5

Rie S

18.00-19.00

2

3

RAB2

Rally Begynder 2 - sept. 19

1/2-1/5

Thomas, Heidi W

19.30-20.30

2

3

KODE

Fredag:

 

 

 

 

 

MKLI

Klikkerhold Øvet

1/2-1/5

Maibritt C (kontaktperson)

16.00-18.00

1+2+3

Frit

 

 

 

 

 

 

 

Orlov: Anne-Mette, Anette B, Jytte, Helle H, Morten P, Jette, Kirsten

 

 

 

Nyheder

Sponsorer